/СНИМКИ/ Националките от „Младост“ спечелиха медали от международни състезания по ориентиране и лека атлетика

55560539_247478689541056_2904328783307735040_n

Двете национални състезателки по ориентиране от спортен клуб „Младост“ Благоевград- Кристина Иванова и Лилиана Гоцева спечелиха 4 отличия от международно състезание по ориентиране „Трите хълма“ и лекоатлетически крос „Ивайло“, които се проведоха във Велико Търново този уикенд.

54517742_639158089857607_4559512207414525952_n54730813_679096689175017_9110630670048165888_n

55460136_784165725315147_9207999464139128832_n

Преди старта на средната дистанция по ориентиране в събота, Лилиана Гоцева застана на старта на пистата в Търново, а Кристина Иванова взе участие в лекоатлетически крос.

В сутрешните часове на 23 март Кристина Иванова спечели сребърно отличие от международния крос „Ивайло“, като пробяга дистанцията от 6 000 метра за 24,05 минути. Със своето време Иванова си осигури втората позиция, след Маринела Нинева (КЛА „Локомотив“ Дряново), която записа резултат от 23,42 минути.

Другата представителка на СКОБ“Младост“- Лилиана Гоцева застана на стартовата линия на 3 000 метра на пистата на стадион „Ивайло“.  Тя спря хронометъра на 10,42 минути и прибави 88 точки към своя актив в класирането за представителния отбор на България.

Часове след първите си успехи за деня, двете състезателки премериха сили и в надпреварата по ориентиране.  Лилиана Гоцева се нареди на втора позиция с време 38:26 секунди, след победителката Наталия Димитрова, а Кристина Иванова остана на 3:19 минути от третото стъпало на стълбичката за награждаване, където се качи румънката Андра Анхел.

54516728_330398067826221_7326772564078886912_n

В последния ден от състезанието по ориентиране двете състезателки спечелиха второ и трето място в Спринтовата дистанция. Лилиана Гоцева успя да пробяга маршрута с дължина по правата от 2,8 км. за 17 минути и 13 секунди,  като остана на 6 секунди от златното отличие. Кристина Иванова се нареди на трета позиция с 31 секунди повече от времето на победителката- Ясна Петрова.

В международното състезание, организирано от клуба по ориентиране Трапезица – 1954, участие взеха над 500 състезатели от няколко балкански държави.