/СНИМКИ/Шампионска титла по ориентиране за Кристина Иванова, щафетата на „Младост“ втора в елитната група

mladost

Една шампионска и две вицещампионски титли успяха да спечелят състезателите на Спортен клуб по ориентиране и бягане „Младост“- Благоевград в елитната група при жените на Държавното първенство, което се проведе във Велинград този уикенд.

Кристина Иванова и Лилиана Гоцева оглавиха челните позиции по време на дългата дистанция при Жени 21- Елит, с аванс от няколко минути пред Антония Григорова от „Вариант 5“ – Търговище.  Иванова си осигури шампионската титла, след като пробяга трасето от 7 км. по правата за 1 час и 6 минути. Вземането на грешна карта забави нейната съотборничка с 10 минути, но все пак Гоцева застана на втора позиция. При мъжете 1-во място спечели Кирил Николов- Дизела от „Вариант 5“- Търговище, сребърен медал завоюва Ивайло Каменаров от „Компас Крос“- Русе, а на трета позиция застана Валентин Шишков от „Трапезица – 1954“- Велико Търново.

По време на втория състезателен ден СКОБ „Младост“ участва в щафетното бягане с два отбора, които мериха сили в елитните групи при мъжете и жените. Женската щафетата, в състав Лилиана Гоцева, Радост Василева и Кристина Иванова, спечели вицешампионска титла, с 13 минути изоставяане от шампионките на „Карлък“- Смолян/ Евангелина Дяксова, Антоанета Дяксова, Андрея Дяксова/. На трета позиция се наредиха представителките на „Вариант 5“- Търговище/ Яна Илиева, Цвета Илиева, Антония Григорова/, които финишираха 7 минути след отбора на „Младост“. Мъжката щафета на благоевградчани, представена от Мартин Войнишки, Димитър Русев и Димитър Димитров, оглави 10-та позиция, с 25 минути изоставане от медалите. На стълбичката се качиха отборите на „Вариант 5“- Търговище / Иван Сираков, Димитър Желязков, Кирил Николов/, „Компас Крос“- Русе /Здравко Тарулов, Теодор Йорданов, Ивайло Каменаров/ и „Трапезица – 1954“- Велико Търново / Валентин Шишков, Григор Караиванов, Апостол Атанасов/.

В съпътстващото състезание за купа „Велинград“ отборът бе представен от Божидар Стефанов, Борислава Франгова, Калоян Кайнакчиев, Радослав Витанов, Живка Франгова, Юлия Кайнакчиева и Марио Петков. Борислава Франгова се нареди на трето място при най-малките участници до 10 години. Стефанов, Кайнакчиев и Витанов се представиха отлично в индивидуалните стартове и щафетното бягане във възрастова група М-14.  При 55-годишните Живка Франгова и Марио Петков спечелиха сребърните медали, а Юлия Кайнакчиева стана втора при жените до 45 години.