Първият лекоатлетически пробег „Дупница- Рън“ стартира в неделя

дупница

Община Дупница приветства лекоатлетически пробег „Дупница – Рън“ тази неделя.

Организатори на събитието са Община Дупница, Българската федерация по лека атлетика и Рън България. По повод събитието в петък на пресконференция ще бъде обявена подробна информация по организацията.

Право на участие в пробега ще имат всички родени преди 2005 година. Масовият старт е в неделя от 10.00 часа на пл.“Свобода“. Трасето за пробега е 8,22 км от Дупница до Самораново. Веднага след това е другият масов старт за късата дисциплина (1,6 км). За децата има осигурено занимание „Детска атлетика“, което ще започне в 10.15 часа отново на централния площад.

Награждаването на победителите в кратката дисциплина ще започне в 10.20 часа. Победителите в дългия пробег се очаква да започнат финиширане след 10.30 часа на пл.“Свобода“, а награждаването е насрочено за 11,30 часа.

Освен финансови награди за първите 6-има при мъжете и жените, награди са осигурени от организаторите и спонсорите на проявата и за участниците в „Детската атлетика“.

Желаещите, които искат да вземат участие в състезанието, могат да се запишат на сайта www.runbulgar.com