/ВИДЕО/ Орлетата полетяха към победа над Сливнишки герой с новата екипировка

Отборът на „Пирин“- Благоевград победи тима на „Сливнишки герой“ с 3:0 при контролна среща на стадион „Христо Ботев“. Преди двубоя орлетата направиха представяне на състава и новата екипировка, с която полетяха към успеха.

През първото полувреме на мача домакините имаха доста възможности да отбележат, но играчите направиха и доста пропуски.  Резултатът бе открит в 23-тата минута с точния изстрел на Ивайло Михайлов, след отнемане на топката от гостите в защита.

След почивката за пиринци играха новите попълнения и футболисти на проби.  И през тази половина инициативата бе поета от зелените, като в 70-тата минута Благов падна за дузпа. Минута по-късно Руслан Иванов отправи точен изстрел към вратата от 11 метровия наказателен удар за 2:0. Крайният резултат 3:0 бе оформен от Вълчанов в 77-мата минута.

Орлетата започват първенството на 27 юли/ събота/ с домакинство. „Пирин“ приема отборът на „Ботев“ Гълъбово на стадион „Христо Ботев“ за първия съдийски сигнал в 20:00 часа.