/СНИМКИ/ Националките по ориентиране от „Младост“- Благоевград спечелиха петдневните състезания в Сърбия

67247407_493151604562927_1978006570667081728_n

Националните състезателки от Спортен клуб по ориентиране и бягане „Младост“- Благоевград Лилиана Гоцева и Кристина Иванова оглавиха крайното класиране на международното петдневното състезание в Сърбия „Копаоник Опън“. Гоцева застана на най-високото стъпало на стълбичката с две първи и три втори класирания, а Иванова остана втора- с три първи и две втори. В смесената спринтова щафета за купа „Рашка“ съотборничките отново бяха най-добри и спечелиха златните медали.

През първия състезателен ден Кристина Иванова оглави класирането, а нейната съекипничка остана на втора позиция с изоставане от 4 минути. По време на втория старт Иванова и Гоцева размениха челните си позиции. Класирането в спринтовата дистанция отново бе оглавено от двете националки, като те повториха позициите си от първия ден.
По време на петдневката се проведе и старт за Световната ранглиста по ориентиране. В четвъртия старт Кристина Иванова бе най-бърза и прибави 933 точки към своя актив. Гоцева остана на втора позиция, с 911 точки и още един сребърен медал от надпреварата.
„Копаопник Опън“ завърши със старт на средна дистанция. С най-добро време на първа позиция отново застана Лилиана, а на втора-Кристина. Крайното класиране от петте надпревари бе оглавено от Лилиана Гоцева с общо време от 235:42 минути, Кристина Иванова се качи на втора позиция с изоставане от 6:17 минути, а представителката на ПСК „Авала“- Сърбия Милена Жолна остана на трета позиция с 3 часа разлика от Иванова.

След приключване на състезанието, съставът на националния отбор се удвои в последния ден на изминалата седмица. Надеждите на България продължават своята подготовка за предстоящото Световно първенство в Норвегия на високия над 1700м курорт ще още седмица, след което ще вземат участие в международното състезание по ориентиране „Купа България“.

67072317_436428863613883_2704212040645345280_n67517094_408840649726842_462389302844719104_n