Иво Балабанов стана двукратен шампион на България в дългите бягания

67515237_356545165014055_5416350782737874944_n

Атлетът от Благоевград Иво Балабанов стана двукратен шампион в дългите бягания по време на Националния шампионат за мъже и жени, който се проведе в София през изминалите два дни. Балабанов грабна златото в дисциплините на 1500 и 5000 метра със сериозна преднина пред своите конкуренти.

В първия ден от шампионата състезателят на „Атлет“- Мездра бяга във втората силна серия на дисциплината 1500 метра, като спря хронометъра на 3:48,07 минути. Със своя резултат Балабанов спечели първия златен медал от надпреварата, оставяйки след себе си представителите на „Дунав“- Русе. Втора позиция на почетната стълбичка бе оглавена от Християн Стоянов, който записа резултат от 3:55,19 минути, а неговият съотборник Стоян Владков грабна среброто с постижение от 3:56,59 минути.

На 5000 метра възпитаникът на Йоло Николов отново стартира във втората силна серия. Балабанов отново стана безапелационен победител в дисциплината като изпревари конкурентите си с 14:15.30 минути. На втора позиция с изоставане от 21 секунди застана треньорът на Иво, а Стоян Владков записа още едно бронзово отличие.

За първи път след приключване на шампионата лидер сред клубовете с най-много шампионски титли стана СК „Актив 2013“-Пловдив,с пет златни медала. По четири титли завоюваха атлетите на „Супер спорт“-Варна. Отборът на шампиона на дългите бягания също записа четири златни отличия, като Милица Мирчева добави още два златни медала към колекцията.