Двама братя атлети от Благоевград с отлично представяне на национален шампион. Иво Балабанов с покрит норматив

мартин

Двамата братя от Благоевград- Иво и Мартин Балабанови направиха отлично бягане на Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години, който се проведе в София този уикенд.

Състезателите на СК „Атлет“- Мездра участваха в надпреварата на 3000 метра стипълчейз, по време на която Иво покри норматива за участие на Европейския шампионат за младежи и девойки под 23 г., а Мартин спечели бронзов медал.

22-­годишният възпитаник на треньора Йоло Николов стартира извън класирането, през втория ден на шампионата. Иво успя да пробяга дистанцията за 8:53.33 мин., което е с 3.33 сек. под стандарта на БФЛА за първенството на стария континент при U23. С 1.81 сек. по-слабо време от своето лично постижения, Балабанов си осигури участие в шампионата в Йевле, Швеция от 11 до 14 юли.

В същата дисциплина, по-­малкият брат на Иво- Мартин Балабанов спечели бронзвия медал, като спря хронометара на 10:45.35 мин. Победител на 3000 м с пр. при юношите под 20 г. стана Еркан Низам „Евър“- ­ Варна с време 10:01.23 мин., следван от Валентин Вълканов „Супер спорт ­-Варна“ с 10:12.20 мин.

17-годишният атлет стартира и на 1500 метра, където остана на седма позиция, с време от 4:19.83 мин. и 11 секунди изоставане от бронзовия медал.  Титлата в тази дисциплина заслужи Гени Семковски „Тракия 96“- ­ Пловдив с 4:02.70 мин.

снимка: LAP.bg