Eньо Кръстовчев отново се завърна в Марек, но отборът му пак не би

Еньо Кръстовчев се завърна в Марек и игра в контролата със Септември Симитли, тази вечер на стадион „Бончук“. Дупничани направиха трето реми в подготовката си, след като завършиха наравно 0:0. Двубоят изгледаха и кметовете на Дупница и Симитли – инженер Методи Чимев и Апостол Апостолов. През първото полувреме двата отбора създадоха малко положения и пред двете врати. В 70-ата минута дойде и най-чистата ситуация. Тогава топката се разхождаше спокойно по голлинията на домакините, но така и не се намери футболист от Симитли, който да я чукне в мрежата. 7 минути по-късно Росен Йорданов бе изведен на удобна позиция, но прехвърлящият му удар уцели напречната греда на гостите. В заключителните минути Кирил Георгиев от тима на Септември влезе изключително остро в краката на Росен Йорданов. От своя страна Йорданов скочи на саморазправа, за което двамата с Кирил Георгиев, син на бившия футболист на Левски и Миньор Пк Георги Георгиев-Карчо, получиха червени картони. Феновете от Дупница пък имаха претенции за дузпа в средата на второто полувреме, когато Джордж Николов бе спънат в наказателното поле, но реферът Ивайло Младенов, вдигна жълт картон за симулация.
За Септември това бе едва втора контрола за лятото,докато за Марек – пета.Отборът от Дупница обаче все още няма победа в тази подготовка. В събота от 10.30 часа в Дупница ще гостува и Вихрен/Сандански/.