Дузпа донесе равенство на България в квалификацията с Черна гора

bg

Дузпа в 81-та минута донесе равенството на България срещу отбора на Черна гора в първия мач от евроквалификациите за  UEFA EURO 2020. С резултат 1:1 лъвовете записаха третото си равенство срещу гостуващия състав.

Около 10 000 души присъстваха на стадион „Васил Левски“, за да станат свидетели на равностоен мач, с много пропуски възможности за победа. През първото полувреме черногорците пропуснаха страхотна възможност за откриване на резултата в 18-та минута.  След грешка в защитата на България Мирко Иванич  излезе сам срещу Николай Михайлов, след което стреля, но бранителят успя да спаси и топката излезе в корнер. В 29-та минута нова възможност се откри, но този път пред Страхил Попов. Лъвът стреля, но топката излезе в аут. Секунди по-късно последва  изпълнение на фаул от страна на Спас Делев. Георги Костадинов не успя да засече топката, а Петкович се намеси и изби в корнер.

Резултатът бе открит от Стефан Мугоша за Черна гора  в 50-та минута. След допусната грешка от страна на лъвовете Мугоша овладя топката, финтира Васил Божиков и Петър Занев и прати кълбото право в десния ъгъл на вратата на Николай Михайлов.

В 81-та минута Руди Буке отсъди дузпа, въпреки че нарушението срещу Станислав Костов бе извървено извън наказателното поле на гостите. След като арбитърът посочи бялато точка,  Тодор Неделев успя да изравни резултата минута по-късно.

В добавеното време на срещата двата отбора пропуснаха по едно голово положение и изгубиха шанса си да спечелят двубоя.

Във втория си мач от евроквалификациит България гостува на Косово от 21:45 часа на 25 март/понеделник/.