Атлетът на „Джордан“ Христо Панев стана републикански шампион

received_574884439705949

Лекоатлетът на АК „Джордан“- Благоевград Христо Панев стана републикански шампион на 400 метра на Националния шампионат за юноши и девойки до 20 години.
В първия състезателен ден на първенството атлетът от Благоевград взе участие в дисциплината на 400 метра. Възпитаникът на Йордан Янев  спечели републиканската титла, с резултат 49,70 секунди, оставяйки след себе си представителите на АСКЛА-Сливен и „Академик“-София. С резултат 2,02 минути шампионът остана на 6-то място в надпреварата на 800 метра, където шампион стана Гени Семковски „Тракия 96“- Пловдив с резултат 1:56 минути.

Съотборничката на шампиона Стефани Василева остана 5-та в крайното класиране в дисциплината троен скок. Василева записа резултат от 11,20 метра, а шампионката Никол Андонова от СК „Европул“- 12,34 метра.