Волейболистите на Пирин- Разлог загубиха от тима на Нефтохимик

пирин

В домакински мач от 14-ти кръг на първенството тимът на Пирин (Разлог) загуби от отбора на Нефтохимик 2010. Гостите успяха да се наложат с 3:1 (26:24, 22:25, 25:23, 25:22) и да изместят лидера в класирането на Суперлигата.

В началото на мача домакините демострираха силна игра. След това шампионите се мобилизираха и поведоха в резултата. Волейболистите от Разлог намалиха пасива си, но оставаха на крачка от опонентите си. Георги Елчинов бе заменен от Благовест Катранджиев. В ключовите моменти пасивът бе стопен, но в крайна сметка играчите на Найден Найденов взеха превес и затвориха при 26:24. Бургазлии спечелиха 6 точки от блокада, която беше основният им елемент.

Втората част на двубоя бе в полза на Пирин. Волейболистите натрупаха доста преднина, не оставиха шанс на съперника и успяха да изрявнят за 1:1 гейма.

Домакините поведоха няколко пъти в третата част. От своя страна бургазлии успяха да отвърнат и затвориха гейма с 23:25 в своя полза за 2:1.

В последния решаващ гейм волейболистите на Пирин се опитаха да изравнят резултата, но силите не им достигнаха. Домакините имаха възможност да стигнат до пети гейм, след като стигнаха до 22:22 точки. Гостите обаче надделяха, не оставиха шанс на Пирин и затвориха с 25:22 и победните 3:1 гейма.

Най-резултатни за отбора на Пирин бяха Илиян Преспов, който записа 13 точки и  Георги Чалъков, завършвайки с 12 точки (3 аса, 2 блокади).

0-02-05-d56762f88d5ea5a39136a9596421fbe881b15306813fca0cc0b8639f471b8f42_full

След загубата Пирин се нареди на второ място с 29 точки (11 победи и 3 загуби), изпреварен от гостите, които се изкачиха на лидерската позиция с 35 точки (11 успеха, 3 поражения).

В следващия 15-ти кръг отборът на Пирин- Разлог гостува на ЦСКА на 23 януари в 18:30 часа.