Две от Спортика играха за националния срещу Молдова

Националният отбор на България за девойки до 18 години. започна с победа участието си на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в Албена. „Лъвиците“ надиграха Молдова U18 с 4:3 след дузпи, като в редовното време срещата завърши 0:0.От благоевградския отбор Спортика Лилия Бирова игр ацял мач и реализира една от дузпите, а Габриела Янева влезе като резерва.
Националките доминираха през първата част и владееха инициативата, като създадоха доста ситуации, предимно от статични положения. Най-добрите възможности се откриха пред Ася Ангелова и Елена Луканова, които не успяха да реализират, а веднъж и топката бе изчистена от голлинията от молдовската отбрана.
През второто полувреме възпитаничките на Силвия Радойска продължиха да бъдат по-дейни и да търсят успеха. Te отново създадоха няколко чисти ситуации, но защитата на гостите оцеля.Така срещата завърши 0:0 и според регламента при равенство се изпълняват наказателни удари.
При тях „лъвиците“ показаха по-здрави нерви и спечелиха с 4:3. Ася Ангелова, Лора Петрова, Лилия Бирова и Диана-Михаела Атанасова бяха точни за България, докато за Молдова Каролина Табур, Ирина Топал и Александра Трофимов намериха целта, а Ана Арнауту и Юлия Петелца сгрешиха.