Септември драматично загуби от Миньор Пк

Септември (Симитли) и Миньор (Перник) изиграха първия кръг от Югозападната „В” група на обновения стадион „Септември” в Симитли.
През цялото първо полувреме домакините нямаха шанс да отбележат гол.След почивката още в първите минути отбора на Миньор поведе с гол от дузпа на Даниел Стефанов. Това попадение на жълто-черните мотивира домакините и не след дълго с точен удар на Андон Гущеров, Септември изравни за 1:1. В 75-тата минута на второто полувреме след пас на Кирил Домозетски, Смаил Креболиев пое топката и вкара за 2:1.Перничани бързо изравниха резултата обаче с гол на юношата на Пирин Благоевград Даниел Гогов. В последната минута на продължението, което бе дадено Миньор отбеляза победното си попадение чрез Денислав Балев и спечели мача. Перничани бяха без наказания си голмайстор и капитан Томислав Павлов. Заради наказания от миналия сезон и Иво Тренчев не можеше да разчита на Венци Стоянов и Николай Стоилков.