/СНИМКИ/ Иво Балабанов остана пети на балканското първенство по полумаратон в Киев

57019414_341111250082072_61495908679811072_n

56640163_2260585237528185_1028028790556590080_n

Атлетът от Благоевград- Иво Балабанов се класирана на 5-та позиция на балканското първенство по полумаратон, което се проведе в столицата на Украйна- Киев.

22-годишният състезател на  „Атлет“- Мездра пробяга дистанцията от 21.0975 км за 1.07:40 часа, което му осигури място в топ 6. В генералното класиране на 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2019 Балабанов се нареди на 14-та позиция. Така той остана на 1:27 минути от своето лично постижение в тази дисциплина – 1.06:13 часа. Миналата година на първенството на полуострова в Сараево, Босна и Херцеговина, Балабанов стана балкански вицешампион в полумаратона с 1.08:03 часа.
Първото място в шампионата на полуострова оглави представителят на домакините Роман Романенко с време 1.04:35 часа. Втори финишира Ерсин Текал от Турция с 1.05:23 часа, а трети – неговият сънародник Айкут Ташдемир 1.05:46 часа. Четвърти се нареди Максим Рейлеану (Молдова) с 1.05:52 часа.

Балканският шампионат се проведе в рамките на 9-ото издание на международния полумаратон в украинската столица „Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2019“, който завършиха повече от 5300 атлети от 57 държави.