Беласица победи Пирин Рз с дузпи за купата на АФЛ

Отборът на Беласица/Петрич/ победи Пирин/Разлог/ с 5:4 след изпълнение на дузпи в среща от турнира за купата на АФЛ. В редовното време резултата бе равен – 1:1. В края на първото полувреме Владимир Кабранов от дузпа откри за домакините, а през второто полувреме Шибил Карагьозов изравни за гостите от Разлог. Те на два пъти пропуснаха много чисти положения и дори и можеха да спечелят мача.
При дузпите още първата при първото изпълнение Атанас Георгиев стреля в аут за Пирин/Разлог/, а футболистите на Беласица вкараха и петте дузпи и продължават напред в турнира. В интерес на истината наставникът на домакините Николай Димитров-Джаич не можеше да разчита на четирима титуляри ,които са ангажирани с аматьорския национален отбор -Благой Стоянов,Валентин Костов,Любомир Граминов и Мартин Таушанов. За отбора от Разлог пък Христо Джоджов пусна в игра няколко юноши родени през 1999-та година.