Иван Иванов с червен картон при загуба на Панатинайкос

Отборът на Аякс постигна пълен обрат срещу Панатинайкос в мача от Група G на Лига Европа. Иван Иванов започна като титуляр за гръцкия тим, но в 69-ата минута напусна терена с втори жълт картон.иванов е юноша на благоевградските футболни школи и е откритие на Васил Петров . Праве дебют аси в професионалния футбол едва на 16 години с Пирин 1922 през 2004-та година.
Срещата започна добре за домакините от Панатинайкос, които поведоха след 5 минути игра. След атака отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, Лод продължи към Маркъс Берг, който се разписа за 1:0.
В 34-ата минута обаче Аякс изравни. При отлично развила се атака, топката бе пратена наляво към Бертранд Траоре, който с хубав диагонален удар възстанови паритета. Няколко минути по-късно Аякс пропусна чудесен шанс да увеличи аванса си.
Така при 1:1 двата състава се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта, в 59-ата минута, Иван Иванов получи първия си жълт картон.
В 66-ата минута Место задържа противников футболист в наказателното поле, за което не отсъдена дузпа за гостите. От бялата точка Райдевалд направи 2:1. Само две минути по-късно Панатинайкос остана с човек по-малко, заради втори жълт картон на бранителя Иванов, дошъл след задържане. Численото равенство на двата състава бе възстановено в 79-ата минута, когато Хаким Зиех също бе изгонен с втори жълт картон. В продължението на мача обаче втори футболист на Панатинайкос видя червения цвят на картона. Мабурак Уакасо получи също получи два жълти картона и напусна преждевременно.

В другия мач от същата група Стандард Лиеж и Селта Виго направиха 1:1. И двете попадения бяха реализирани през първата част на срещата.