Занев с първа победа като капитан в Русия

Българският национал Петър Занев записа победа с клубния си отбор в Русия. Той изигра пълен мач при успеха на Амкар/Перм/ над Анжи като домакин с 2:0 в двубой от втория кръг на първенството.Това бе първа победа за рожбата на Пирин/Благоевград/ като капитан на отбора. Бившето орле бе избран за капитан на Амкар преди около месец по-време на подготвителния лагер на отбора в Словения. Преди него капитанската лента на Амкар са носили още трима българи- Мартин Кушев, Захари Сираков и Георги Пеев.
Идову откри резултата за тима от Перм в 31-ата минута, а в 67-ата минута гостите от Анжи останаха с човек по-малко, след като Жиров беше изгонен за втори жълт картон.
В 88-ата минута Николай Зайцев удвои резултата и в крайна сметка Амкар успя да спечели двубоя с 2:0.
По този начин Амкар вече е на първото място в класирането с актив от 4 точки.