Орлетата от „Пирин“ загубиха с 0:3

Детският отбор на ОФК Пирин се примири със загубата с 0:3 в първата си среща от Републиканското първенство по футбол във възрастта родени до след 2000 г. Орленцата на треньора Васил Петров играха достойно на стадиона в с. Рилци, но за съжаление вероятно късметът не им достигна, за да покажат какво наистина могат на игрището. Още в 14-та минута гостите поведоха с далечен изстрел на Иванов, който проби през центъра на отбраната. Орлетата отговориха с настъпателна атака и сториха опит за прехвърляне на вратаря на гостите на Дончев, но топката мина над гредата. В 27-та минута стражът на Пирин се засуети при една центрирана топка, и за малко да отбележи автогол, но кълбото се спря в гредата. След половин час игра Митев имаше възможност да отбележи и изравни резултата, но ударът му с глава мина покрай вратата. Най-чистото положение за Пирин пропусна Божинов, който стреля опасно по диагонала. Мачът можеше и да се развие по друг начин, ако главният рефер М.Пенев беше изгонил Езедине от гостите, който направи рядко срещано по бруталност нарушение в 20-та минута.. През втората част зелените хвърлиха всичко напред, но за съжаление бяха сразени на контраатака, като в 43 мин. точен бе Василев, а в 50-та минута Михалков се разписа с глава при едно центриране от ляво. Шансовете на Пирин да продължат в следващата фаза са минимални, тъй като предстои и втори мач – гостуване на “Герена”.