Талант от Гоце Делчев вкара гол за националния

Юношеският национален отбор до 19 години записа победа във втората си контрола в Германия. Националите надиграха с 3:0 връстниците си от Каленбергер Ланд U19 в среща, която се игра на стадион „Аугуст-Венцел“ в Барзингхаузен. Три дни по-рано националите завършиха 1:1 с тима на Хановер 96 (U19).
Валентин Йосков откри резултата от дузпа в 47-ата минута, а Георги Русев в 66-ата минута и Павел Головодов четвърт час преди края оформиха крайното 3:0 в полза на България. Последният е от Гоце Делчев. Нашумя повече около трагедията в семейството му в началото на годината. Бе и капитан на ЦСКА в някои мачове през пролетта в Югозападната В група .
Контролите бяха част от подготовката на отбора за предстоящите мачове в Първия квалификационен кръг за Евро 2017. Тимът на България е в група 8 заедно с отборите на Португалия, Дания и Беларус. Страната ни ще бъде домакин на квалификационния турнир, който ще се проведе през есента.