Спас Делев и Погон на четвъртфинал за купата на Полша

Погон (Шчечин) не започна по най-добрия начин шампионата в Полша – само две победи в осем срещи от началото на сезона. Затова пък се представя блестящо в турнира за купата на Полша и вече дори е на четвъртфинал. Снощи Погон разби с 4:1 Ягиелония и продължи напред в турнира. Българският нападател започна като титуляр и остана на терена до 85-ата минута, когато отстъпи мястото си на японеца Такафуми Акахоши.
Погон поведе с попадение на Адам Фрачжак в 20-ата минута, но до почивката Федор Чернич изравни. През второто полувреме домакините бяха безапелационни и с голове на Дригаш, Гюрксо и Нунеш си осигуриха място в следващата фаза. О т началото на сезона обаче юношата на Пирин/Благоевград/ все още не е отбелязал гол. Двата отбора ще се срещнат и в поредния кръг от първенството, но на стадиона в Бялисток.
В четвъртфиналите Погон ще гостува на Пушча/Неполомице/ на 26.10 , а четири дни след това е реванша в Шчечин.