Септември (Симитли) със закана за нови победи през сезона

Дано тази победа като гости не е последна за нас. Футболистите ни заслужават похвала за старанието, дисциплината и колективния дух, това заяви треньорът на Септември (Симитли) Тодор Киселичков след като постигна първа победа като гост през сезона в Б група, която върна вярата за оцеляване във втория ешелон. Независимо от показаната техничност в играта на футболистите и с победата им над Локомотив (Мездра) с 3:1, отборът остава последен през уикенда.
„Направихме един добър мач срещу отбор, който и той като нас, се бори за оцеляването си. Важното е, че започнахме уверено срещата и отбелязахме ранен гол, който ни даде самочувствие. В същото време играхме добре и в защита и не дадохме много шансове на съперниците. В края на първото полувреме отбелязахме втория си гол, който вече наклони везните в наша полза. И второто полувреме започнахме уверено, а след страхотния гол на Диян Христов затвърдихме победата си. Получихме гол след наша грешка, но пък момчетата запазиха самообладание и не позволиха да има още ситуации за намаляване на преднината ни. Дори напротив- можехме да вкараме и още голове“, заяви треньорът Тодор Киселичков. „Сега имаме повод да тренираме с по-добро настроение през седмицата. Още един път подчертавам, че ние ще се борим до последно за оцеляването си в Б група и ще играем във всеки мач за победа. Любомир Любенов е с контузия в аддукторите и напусна принудително терена още в 25-ата минута, като участието му в следващия мач е под въпрос. Още петима футболисти, които по-често са сред титулярите, не взеха участие във въпросдната среща. Любомир Гуцев и Джейхан Зайденов заради наказания, а травми имат Георги Пейчев, Анатоли Лулейски и Асен Топузов. За Пейчев е ясно, че отпада и за домакинството с Нефтохимик 1962 (Бургас) идната събота, докато Лулейски е под въпрос. Съжалявам за отбора на Локомотив Мездра, че не успя да си оправи головата разлика с нас, както се бяха заканили. Но пък ние добавихме два гола в наша полза“, обобщи треньорът симитлишкия тим.