Пирин Разлог би Ираклис на турнира в Дупница

Мъжкият отбор на Пирин (Разлог) постигна първата българска победа на международния турнир в Дупница, след като във втория си мач надделя с 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 20:25, 15:11) над гръцкия Ираклис (Солун).
Треньорът на Пирин Иван Дурев заложи на следния стартов състав: Благовест Катранджиев (капитан) – Георги Елчинов, Костадин Гаджанов – Мартин Кръстев, Дилян Игнатов – Венцислав Георгиев, Виктор Копанаров (либеро);
В първия гейм Пирин имаше преднина от 22:20, но серия от леки грешки позволи на Ираклис да направи обрат и да поведе след 25:23. Този развой обаче само мотивира допълнително волейболистите от Разлог и във втората част поведоха със 7:1 и този път не изпуснаха преднината си, за да изравнят. В третия гейм Пирин също направи комфортна преднина (16:9) и успя да спечели и този гейм.
Треньорът на Ираклис потърси промяна в четвъртата част, като пусна в игра българския разпределител Чоно Пенчев. Това се оказа добър ход, а в края негови сервиси помогнаха на тима му да стигне до тайбрек.
В решителната част Чоно Пенчев остана на терена, но волейболистите на Пирин играха много задружно и успяха да се поздравят със сладка и заслужена победа.
Отборът на Пирин бе изградил истинска стена от блокада, като на този елемент реализира 16 точки срещу 9 за съперника. Най-резултатен с 19 точки бе Венцислав Георгиев (2 аса, 4 блокади), а много силен мач направи опитният Костадин Гаджанов, който отбеляза 18 точки (5 блокади и 81 % в атака). За Ираклис Чоно Пенчев се отличи с 4 точки (1 ас, 1 блокада, 100 % нападение).