Пирин загуби от Левски с 0:1

ОФК Пирин загуби с 0:1 в предпоследното си домакинство за сезона от Левски София. Пиринците се представиха играха отлично, особено видно през второто полувреме, но малшанс пред гола и съмнение за съдийска грешка отнеха поне точка на „орлетата“. Първото полувреме и двата отбора рядко стигаха до голови ситуации. В самия край на продължението на първата част бе отсъден спорен фаул на Костов, отстрани на наказателното поле. Последва остро центриране в рамките на вратата, като стражът изби топката в главата на Александров, който отбеляза единственото попадение. Зелените бяха тотални доминанти през втората част. Тя започна с категорична, но не отсъдена, дузпа за Пирин, за нарушение на Минев срещу Дюлгеров. Малко преди това Александров от гостите бе оставен на терена, след като направи грубо нарушение срещу Бенгюзов, а вече имаше картон. В 73-та минута стражът на Левски Йоргачевич изпусна една центрирана топка, но Тошев не успя да отбележи от открилата се възможност. Последва пропуск отново на Тошев, който с глава прати топката над гредата при един корнер.В последни минути на мача няколко мелета пред вратата на Левски като по чудо не влязоха в мрежата, след удари на Генов, Башлиев и Тошев не намериха целта. В следващия мач зелените гостуват на Монтана. Мачът е в петък от 18:00 часа на стадион “Огоста”.