Пирин ГД победи Марек , продължава напред за купата

Picture 157

Picture 217Пирин/Гоце Делчев/победи Марек с 2:0 в среща от турнира за купата на България. Така неврокопчани ще играят с победителя от срещата Балкан/Ботевград/-Хебър/Пазарджик/, и ако спечелят и този мача ще играят вече с елитния Ботев Пд в Гоце Делчев.Временният наставник на домакините Димитър Крушовски заложи на повече резерви . Опитните Хазуров,Витанов,Спахиев,Калайджиев и Газиев останаха на резервната скамейка.
Домакините започнаха по-добре и резултатът бе открит още в 7-та минута, когато след центриране на Мариян Ловков Радослав Моллов продължи с глава назад към Атанас Спириев, който с плонж откри резултата. Малко преди края на първото полувреме след удар с глава Александър Георгиев удари напречната греда, а Кристиян Филипов пропусна за гостите от Дупница след грешка на Михаил Михайлов.
Пет минути преди края на срещата влезлия като резерва Борислав Хазуров от дузпа оформи и крайното 2:0.