Пирин ГД излиза срещу Ботев Пд за купата на България

Пирин(Гоце Делчев) стигна до така желания мач срещу Ботев(Пловдив) след минимална победа над Хебър(Пазарджик) с 1-0 в зоналния финал за купата на България. Елиминацията се игра тази вечер на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик пред над 600 зрители по трибуните. Единственото попадение падна в 21-та минута на двубоя, когато Георги Самокишев изпълни фаул от 25 метра и изпрати топката към горния ляв ъгъл на вратарят Иван Аврамов. Кълбото уж влетя в мрежата, но при падането към земята се оказа отвън. Реферът Николай Йорданов посочи центъра, с уточнението, че топката е скъсала мрежата и е излязла отвън, а домакините скочиха и поискаха аут. След близо две минутен спор със съдиите, домакините бяха принудени да подновят играта с начален удар. Преди тази куриозна ситуация, която бе решена в полза на Пирин, гостите имаха още една възможност от фаул. Ударът на Калайджиев обаче бе избит от Аврамов.
През втората част картината бе коренно различна. Хебър натиснаха здраво своя съперник, който малко случайно в 52-та минута стигна до греда. В следващите 30 минути хебърци играха на предела на възможностите си. Гостите бяха натикани в наказателното си поле, откъдето трудно излизаха. Корнери и фаулове валяха като дъжд. Така Пирин устиска минималната си преднина и след седмица ще приеме елитния Ботев(Пд) в 1/32 финал от турнира за националната купа.