Пирин Бл спечели точка с 9 човека на дербито в Покровник

Очакваното с много голям интерес дерби на Благоевград от елитната група до 15 години завърши без победител. Срещата от четвъртия кръг на Югозападната зона между Пирин 2001 и ОФК Пирин приключи с драматично равенство 1:1. Малките орлета от Пирин завършиха обаче срещата с 9 човека.
Символичните гости поведоха с гол на дежурния си голмайстор Костадин Илиев. Синът на бившия футболист на орлетата Стойне Илиев се разписа в 27-та минута. В началото на второто полувреме благоевградският рефер Симеон Великов показа червен картон на Георги Янков от Пирин. В същност в мача имаше много нерви и на терена, и сред зрителите. Минути преди края на двубоя реферът отсъди дузпа за домакините и вдигна червен картон и на вратаря Иван Топалов. Резервният вратар на орлетата отрази удара от бялата точка на Методи Малешевски, но при добавката нападателя не сбърка. За да бъде драмата пълна в даденото от съдията продължение Илиев остана сам срещу вратаря, но прехвърли вратата и пропусна да донесе победа на отбора си дори и с 9 човека….