Пирин Бл отново победи Монтана

Пирин Благоевград победи Монтана с 1:0 в поредната си контрола. „Орлетата“, както в последния шампионатен мач победиха със същия резултат Монтана.Това бе втора победа за орлетата в предсезонните контроли.
Единственият гол в мача вкара Тони Тасев в 72-та минута след много силен удар от около 25 метра, като топката тупна коварно и излъга вратаря Ивайло Василев.
Двата отбора направиха добър мач, като за Пирин започнаха четирима дошли на проби футболисти, а и наставникът на Монтана Стевица Кузмановски също опита различни варианти на своя състав.
Още в 3-та минута Владислав Златинов пропусна много чисто положение, като защитник на Монтана изчисти пред гол линията.
В 31-та минута Фернандо да Силва получи директен червен картон от съдията Стефан Апостолов, след като влезе грубо в краката на Попев. По взаимна договорка вместо него влезе друг футболист.В 45-та минута Филип Тимов остана сам срещу вратаря Христо Иванов, но опитният вратар парира удара му. Тимов е македонец от Струмица и бе най-добрият на терена в този мач.
През второто полувреме Тасев и Костов се появи в игра за Пирин и показаха добро взаимодействие в атака. Много силно за Пирин игра и дошлия на проби бразилец Александре Хаас.
В 72-та минута падна единственият гол в мача дело на Тони Тасев.
Десет минути по-късно Александър Илиев и вратарят на Пирин Веселин Ганев се сблъскаха много неприятно в наказателното поле, а мачът бе прекъснат за седем минути. Вместо Ганев на вратата се завърна Георги Аргилашки.