ОФК Пирин с важна победа за оставането си в Елитната група U19

Футболистите на ОФК Пирин, състезаващи се в Елитната група U19 на България направиха необходимата крачка към оставането си в групатъа. „Орлетата“, водени от Йордан Боздански надвиха отбора на Септември в София с 2:4. На полувремето резултата бе равен – 2:2, независимо от това, че зелените повеждаха два пъти в резултата. Грозданов откри головата сметка в 5-та минута, давайки преднина за Пирин. След което Тилев изравни за домакините, а Тошев отново покачи с гол резултата в полза на благоевградчани. В края на полувремето Симеонов изравни от дузпа. Изключително важната победа дойде в края на мача, като голове в 82-та и 86-та минута на Топузов и Младенов дадоха сериозна преднина за Пирин и крайната победа. Така „орлетата“ за на три точки от зоната на изпадащите отбори, като предстои двубой с директен съперник – Локомотив Пловдив. В първия мача двата отбора завършиха при резултат 1:0 за Локомотив ПД. Мачът е в понеделник от 18:00 часа на базата в с. Рилци.