Марек с първа победа у дома за сезона

В мач от петия кръг на Югозападната трета лига Марек постигна минимален успех с 1:0 над Германея /Сапарева баня/ в местното дерби. Дербито бе очаквано с интерес, но мача имаше две добри положения и то само за домакините. Първото бе пропиляно в края на първото полувреме от Илиян Чавдаров. Второто бе реализирано в 48-та минута от Роби Атанасов. След гола тима на гостите се опита да атакува по-масирано, но без резултат. Главният арбитър Симеон Великов от Благоевград показа 10 жълти картона на футболисти от двата отбора. Марек бе воден от помощник-треньора Светльо Георгиев, поради наказание на Борис Кръстев, който бе на трибуните.Така след три поредни загуби дойде време и за победа за дупничани. Тя бе и първа на стадион“Бончук“ за сезона.