Марек би Велбъжд при юношите

Юношите младша възраст на Марек 1915, които ще играят в елитната група до 17-години, записаха победа в първата си контрола това лято. Момчетата на старши треньора Анжело Кючуков победиха, като гости връстниците си от Велбъжд с 3:2. Дупничани поведоха с два гола на Симеон Петров в 16-та минута и Иван Георгиев в 51-та минута. Домакините обаче успяха да изравнят, като победния гол за Марек реализира в края Симеон Димитров в 78-та минута. Следващата седмица отбора ще изиграе още две контроли срещу Пирин Бл и Септември Симитли.
Първенството на елитната група започва на 20-ти август.През новия сезон за първи път в последните години два отбора от Югозапада ще играят в елитната група до 17 години- Пирин/Благоевград/ и Марек.