Екшън,червени картони и победа за Пирин в Гоце Делчев/снимки/

DSCN9454

DSCN9432Срещата от четвъртия кръг на Югозападната трета лига между Пирин ГД и Марек предложи много емоции на всички. С червени картони завърши първото полувреме на срещата. Мачът бе спрян за близо 4 минути в 42-та минута, когато наставникът на Марек Борис Кръстев и футболистът на Пирин Иван Спахиев си размениха реплики до страничната линия и последва бутане и блъскане на футболисти на двата тима. Главният съдия Светослав Михайлов, който допусна много грешки показа червени картони и на Спахиев и Кръстев, а старши треньорът на дупничани бе изведен с полиция от терена на градския стадион в Гоце Делчев и отведен на трибуните. Резултата за домакините откри в 32-та минута именно Спахиев. На полувремето заради неприятна контузия бе заменен нападателят на домакините Борислав Хазуров. След почивката домакините нанесоха своя удар с втория гол на Борис Шабанов в 55-тата минута. След още десет Радослав Анев със страхотен удар от 30 метра оформи и крайното 3:0. Малко по-късно и Мариян Ловков ловков удари греда за неврокопчани. Така възпитаниците на Анатоли Тонов продължават битката за промоция в професионалния футбол без загуба, докато Марек просто ще доиграва сезона. Двата отбора ще се срещнат отново след седмица в Гоце Делчев , но този път за купата на България.