Влюбеният Григор не пожали Троицки

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в австралийския град Бризбейн. Финалистът в надпреварата от 2013 година Димитров обърна сърбина Виктор Троицки с 5:7, 7:6(6), 6:2 след 2:47 часа игра.

24-годишният хасковлия не успя да стигне до възможност за пробив в първия сет, който вървеше равностойно до 5:5, но след това 22-ият в света Троицки направи серия от четири поредни гейма, за да вземе частта и да поведе с 2:0 във втората.

Сърбинът запази аванса си до 4:2, след което Димитров успя да изравни и вторият сет трябваше да бъде решен с тайбрек. В него българинът поведе с 5:1, сърбинът стигна до 6:6, но не успя да постигне обрат.

В третата част хасковлията, 28-и в света, проби рано и дръпна с 3:1, след което реализира нов пробив за 5:2 и това се оказа решаващо.

Така Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 11705 долара.

Следващият съперник на българина ще бъде победителят от мача между номер 1 в схемата Роджър Федедер (Швейцария) и квалификанта Тобиас Камке (Германия).