Вихрен и Беласица не се победиха в Банско/снимки/

Вихрен/Сандански/ и Беласица/Петрич/ завършиха наравно 1:1 в първата среща за деня на Евима къп 2016 в Банско. Пиринското дерби при децата родени през 2005 -та година предложи много емоции на зрителите и направиха много здрав мач. Разстоянието между двата града е само 20 км. и срещите между двата отбора ,независимо на какво ниво са повече от дерби.
В този мач в Банско децата на Беласица поведоха през първото полувреме с автогол . През второто полувреме Дани Славков израви за Вихрен. Благодарение на този гол момчетата от Сандански докосват вече първото място в тази група. Те победиха и Нотингам Форест и нямат загуба от началото на турнира.
За малчуганите от Петрич водени от Емил Шаламанов това бе трето поредно равенство . Нито един друг отбор няма толкова много равенства на Евима къп 2016.SMP_8919