Пирин 2001 би Царско село при юношите

Пирин 2001 (Благоевград) спечели с 2:1 гостуването си на Царско село от третия кръг на зоната за юноши младша възраст, родени след 1 януари 2000 г.
Двата тима са съседи в класирането. През първото полувреме имаше какво да се види на един от изкуствените терени в комплекса.В 27-ата минута изпълниха свободен удар отляво край наказателното поле, Йордан Иванов уцели топката с глава, получи се нещо като парабола и падна гол – 1:0.Изравняването дойде се в самия край на полувремето, когато Кристиян Даракчиев засече кълбото и го прати в мрежата – 1:1.
След почивката, както често се случва по родните терени, качеството на футбола падна. Личеше, че един гол ще бъде решаващ. В 62-ата минута стана 2:1 за Пирин 2001. Виктор Ергин пое топката и направи дълъг рейд по левия фланг, преди необезпокояван да матира от упор Кристиян Петров за победния гол. В самия край домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка при пробив на футболист на Царско село, чийто удар в последния момент бе блокиран. Съдията Методи Павлов бе близо до ситуацията и прецени, че игра с ръка не е имало.
Така Пирин 2001 спечели заслужена победа.