Пирин и Славия не се победиха в Разлог

638-397-pirin-slaviia (1)

Пирин Благоевград и Славия завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра на градския стадион в Разлог.
Двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първата част отборът на Славия създаде по-чистите голови положения, въпреки че на терена бяха предимно футболисти, които по-рядко влизат в игра. На практика от тези, които играха срещу Заглембе Любин на терена бяха само Ивайло Димитров и Янис Карабельов.
Славия поведе в 15-та минута, когато след перфектно центриране на Емил Стоев, Георг Илиев засече топката с глава и я изпрати във вратата на Красимир Костов.
Четири минути по-късно Ивайло Димитров изигра великолепно една ситуация. Получи на границата на наказателното поле топката, обърна се и стреля майсторски, но на сантиметри встрани от левия стълб.
През първото полувреме за Пирин играха шестима чужденци, които карат проби в отбора. През втората част влязоха повече от титулярите.
Пирин изравни резултата в 51-та минута, когато Владислав Златинов отбеляза след асистенция на Станислав Костов.Александър Бранеков направи дългоочакваното си завръщане в игра, след като се появи на терена в 70-та минута. Това му е неофициален дебют за Славия.
Георги Илиев си изработи бърз червен картон в 80-та минута. Първо разкара топката, а след това получи втори жълт картон за реплика към съдията. Вместо него в игра се появи Янис Карабельов.
Четири минути преди края на мача Станислав Костов изработи дузпа за Пирин, която изпълни, но Старгиакис спаси удара му.С тази контрола приключи подготвителния лагер на орлетата в Банско.