България загуби от Полша в Благоевград

Юношите на България по баскетбол до 18 години загубиха от връстниците си от Полша със 72:77 в контролна среща играна в зала „Скаптопара“ в Благоевград. Двата отбора се готвят за европейското първенство в Скопие за дивизия Б, което започва след седмица. И въпреки че са в една група на европейското играят две контроли по между си. Втората е утре от 19.00 часа отново в Благоевград.
Юношите на Полша влязоха по-добре в мача. Спечелиха първата четвърт с 18:17, а на полувремето водеха с 37:31. Поляците успяха да запазят преднината си до края, показаха и по-здрави нерви в края на мача и нанесоха първа загуба на момчетата на Мануел Марков през тази подготовка. Най-резултатни за нашите юноши бяха Йордан Минчев със 17 и Красимир Димитров с 15 точки. До този мач в Благоевград нашите юноши имаха шест поредни победи- по две срещу Македония, Румъния и Украйна.