Наградиха победителите в трети „Лекоатлетически маратон“- Благоевград

DSC_0189

„Лекоатлетически маратон“- Благоевград и тази година посрещна десетки участници от цяла България. Първите финалисти в трети „Лекоатлетически маратон“  бяха наградени от заместник-кмета по строителство и сигурност инж. Емилия Тунева.

В категория „Юноши и девойки“ всички маратонци получиха грамоти за участие. При момчетата на първо място бе Мартин Кацарски, след него финишира Николай Николов, трети финала премина Кирил Стоянов, четвърто място спечели Константин Петров,а пета и шеста позиция бяха за Калоян Добрев и Деян Байраков. При момичетата бяха отличени Рамона Николова на първо място, Мария Ничова- второ място, Валентина Глинджурска се класира трета, Дияна Плякова взе четвърто позиция, а Франческа Михова и Мария Михова финишираха на пета и шесто място.

Всички победители в категория „Юноши и девойки до 16 години“ получиха грамоти и спортни раници. В категория „Мъже и жени“ наградените финалисти при жените бяха Анастасия Пейчева на първо място, Гинка Шавулева на второ място. На трета позиция застана Дарина Чимева, след нея се нареди Полина Фотева, и Стефани Василева. При мъжете, пръв премина финала Димчо Мицов, след него се нареди Деян Атанасов, на трето място застана Мирослав Спасов, четвърто място бе за Мартин Балабанов, а Веселин Цочев, се нареди на пето място.

Наградите в категория „Мъже и жени“ бяха парични, подготвени от Община Благоевград. При жените за 1-во място бяха връчени 200 лева, 2-ро място-150 лева, 3-то място-100 лева, 4-то място- 50 лева, 5-то място-30 лв. Същите парични награди получиха и финалистите при мъжете .

Десетки жители и гости на Благоевград се включиха в трети „Лекоатлетически маратон“ в двете категории „Юноши и девойки до 16 години“ и „Мъже и жени“. Стартът бе даден точно в 10.00 часа пред зала „22 септември“.