/СНИМКИ/ „GD – SPORT“ с нов национален рекорд и много отличия от шампионатa по плуване

gd

Отборът на „GD- SPORT“- Благоевград  се прибра от Държавното отборно първенство по плуване за мъже и жени, което се проведе в столичния басейн „Диана“, с нов национален рекорд, призови места и много финали.

Дългоочакваното постижение на Калина Захариева, която е само на 13 години, стана факт на изминалото първенство. Възпитаничката на Екатерина Георгиева постави нов национален рекорд на 1500 метра свободен стил за девойки младша възраст. След като успя да преплува дистанцията за 18:04:33 минути, Захариева си спечели първото място при жените и второ на 800 метра. Със своите постижения тя прибави и 600 точки по ФИНА към своя актив.

Към отличията на отбора Денис Койнов прибави бронзово отличие на 800 и 1500 метра свободен стил, с 675 точки по ФИНА. Ангел Стойчев /14г./ остана на 6-та позиция на 800 метра. Милена Христова и Виктория Методиева / 14 г./ плуваха в три финала, Елена Христова/15 г./ – два, а Благовеста Илкова – един на 1500м. свободен стил.  Рая Зашева/16 г./ записа 600 точки по ФИНА и четири финала.

След блестящото си представяне, „GD- SPORT“ се нареди на 5-то място в отборното при жените. В комплексното класиране отборът за 12-та позиция сред 37 отбора, представени от 430 състезатели.