С гол от съблекалнята Франция ни победи в София

Националният отбор на България се бори с всички сили, но отстъпи с 0:1 от финалиста на Евро 2016 и един от най-силните и скъпи отбори в света – Франция. Това бе последната световна квалификация пред родна публика за Мондиал 2018 в Русия. Буквално гол от съблекалнята пък нанесе първо поражение на тима, воден от Петър Хубчев, пред българските фенове, което е първо от над две години за „трикольорите“, които имаха пет поредни победи, четири от тях в тези квалификации. Отборът ни за последно отстъпи със същия резултат (0:1) от Норвегия през септември 2015 година. Единственото попадение бе дело на Блес Матюиди още в 3-ата минута. Тази загуба прекъсна 85-годишната серия на „петлите“ без успех у нас, където имаха шест поражения и едно равенство в последните си седем визити. България вече окончателно остана на четвърто място в крайното класиране на група „А“, след като с актив от 12 точки няма как да настигне Холандия (16 точки), а също така да бъде изпреварена от Беларус и Люксембург, които имат по 5 точки.

Именно срещу Херцогството селекцията на България гостува във вторник, където трябва да завърши кампанията с победа.
За първи път „петлите“ си тръгват освен с победата и със суха мрежа от София, където в предните си четири гостувания за световни квалификации бяха записали три загуби на нула и едно равенство – 2:2.Феновете на България се ядосаха на рефера Антонио Матеу Лаос заради няколко негови отсъждания през втората част, но въпреки това изпратиха родните национали с аплодисменти за това, че дадоха всичко от себе си срещу един от най-класните играчи в света.Момчетата на Хубчев имаха нужда от късмет, за да измъкнат нещо срещу тим, който игра с двама футболиси на Барселона, по един на Реал Мадрид, Байерн (Мюнхен), Ювентус, Челси, Арсенал, ПСЖ, Атлетико Мадрид, Тотнъм и Монако от първата минута, а след това влязоха титуляри на ПСЖ, Арсенал и Олимпик Марсилия.00687977