/СНИМКИ/ Над 200 участници се включиха във второто издание на Лекоатлетически маратон „Благоевград“

5

Над 200 участници в категории „Юноши и девойки до 16 години“ и „Мъже и жени“ взеха участие във второто издание на Лекоатлетически маратон „Благоевград“, който стартира в 10:00 часа пред зала „22 септември“.

Във възрастова група „Юноши и девойки до 16 години“ се включиха и състезатели на 5 годишна възраст. Те заедно със своите по- големи съперници, трябваше да пробягат трасето от 3 км. и да се борят за призовите места. Представителите на клубовете по ориентиране „Младост“ и лека атлетика „Джордан“ обаче, проявиха истински състезателен дух и успяха да се класират на предните позиции.  Първият състезател, които успя да открие финала беше състезателка на „Джордан“, която демонстрира страхотна техника и направи отлично темпово бягане, изпреварайки дори и момчетата. Част от отличените победители в малката възрастова група станаха Мария Мичова, Йоана Ангелова, Мария Тричкова, Константин Петров, Мартин Тодоров, Алекс Панов, които получиха сакове и грамоти за участие в тазгодишното издание.
24
Във възрастова група „Мъже и жени“, носителят на сребърното отличие от първото издание на маратона- Иво Балабанов изненада публиката, като избяга дистанцията от 7.3 км. за 21 минути и скъса финалната линия при мъжете. Минути зад себе си той остави лекоатлетите Деян Атанасов, Димчо Мицов, Мирослав Спасов и Николай Първанов. При жените Анастасия Пейчева пресече първа финалната линия, а зад нея се наредиха Стефани Стоянова и представителката на „Младост“- Надежда Ангелова.
Призьорите в голямата възрастова група получиха грамоти и парични награди, за своето отлично представяне.