СКОБ „Младост“ с призови отличия от спринтовата щафета на Държавното първенство по ориентиране

30850159_2078239008871686_802911867_o

СКОБ „Младост“- Благоевград се прибра със сребърни медали от спринтовата щафета на Държавното първенство по ориентиране в Банско.

Лилиана Гоцева, Димитър Димитров, Димитър Русев и Кристина Иванова се наредиха на втора позиция в  елитната група, като останаха на 2:28 минути от Вариант 5 Търговище. След натрупаната преднина, шампионите оставиха битката за второ и трето място между отборите на Младост- Благоевград, Трапезица- Велико Търново и Компас крос- Русе. Последните постове стартираха на секунди разлика, но благоевградчанката Кристина Иванова не остави шанс на конкуренцията. След страхотното бягане и първо време на маршрута, състезателката на Младост финишира на втора позиция, с което донесе среброто за отбора. 4 минути след финала на Иванова, финишира и последния пост на Трапезица, който оформи призовата тройка.

30922068_2078238998871687_1297645269_o

Още три медала за отбора, донесоха от индивидуалната надпревара на шампионата Кристина Иванова и Лилиана Гоцева.  В спринтовата дистанция  Иванова спечели републиканска титла, а Гоцева се нареди на трета позиция, на минута и 5 секунди от среброто. Три минути разделиха шампионката в спринта от първото място и в средната дистанция. Кристина Иванова се нареди след представителките на Карлък Смолян и Узана Габрово, с време 35:29 минути.

30825682_2078239005538353_123571805_o30826287_2078239002205020_690800412_o

Младите надежди на благоевградския отбор – Калоян Кайнакчиев и Божидар Стефанов също се прибраха с медали от съпътстващото състезание- купа „Банско“. Калоян спечели бронзов медал в крайното класиране, при мъже до 12 години, оставяйки след себе си своя съотборник Радослав Витанов. В групата до 14 години, Божидар нямаше конкуренция и се качи на най-високото стъпало на стълбичката.  Със злато и бронз от състезанието се върнаха и Юлия Кайнакчиева при жени 45,  и Живка Франгова в групата до 55 години..