Пирин смачка Локо Пд за първа домакинска победа

Пирин Благоевград и Локомотив Пловдив завършиха при резултат при 5:0 в мач от осмия кръг на Първа лига. Това бе и първа домакинска победа за момчетата на Милен Радуканов, след като три пъти не успяха да спечелят у дома до този мач.
Домакините можеха да открият резултата още в 20-ата секунда. Тогава те организираха опасна атака отдясно, последва центриране към Станислав Костов, който овладя топката и шутира от точката на дузпата, която срещна първо крак, а после и ръката на гостуващ бранител. Орлетата поискаха дузпа, но реферът Станислав Ставров остана безмълвен.

Натискът им се материализира в 6-ата минута, когато Рениа се включи отлично отдясно и центрира по земя към непокрития Костов, който този път без проблем вкара за 1:0. Само 180 секунди по-късно Пирин нанесе втори удар. Аймен Суда напредна през центъра на терена и подаде към Анте Рениа, който с великолепно поемане елиминира защитник в черно-бяло и технично вкара в близкия ъгъл на Диао за 2:0.

В 16-ата минута Локо можеше да се върне в двубоя, когато Дани Кики бе изведен зад централните бранители на домакините, но сбърка при паса към оставения абсолютно непокрит Дино Мартинович. Добрата атака мотивира гостите, които се изнесоха в по-предни позиции и в 29-ата минута като по чудо не отбелязаха. Пламен Крумов изпълни много добре пряк свободен удар, който нацели напречната греда и тупна на сантиметри пред голлинията.
Пирин отговори подобаващо само 120 секунди по-късно. Рениа намери Костов в наказателното поле, нападателят напредна и шутира с десния крак, но за късмет на гостите диагоналният му изстрел профуча покрай дясната греда.

В следващата атака играчите на Пирин отново комбинираха добре. Костов пусна към Кирилов, който се освободи добре от защитник и стреля останал очи в очи с вратаря Диао, но в аут. Далеч по-добрата игра на домакините даде резултат и в 43-ата минута, когато поредна опасна атака отдясно завърши с центриране, което достигна до Станислав Костов. Нападателят овладя топката и с бомбен шут отбеляза втория си гол и трети за Пирин.

Секунди след попадението Аймен Суда за малко не вкара за четвърти път, тъй като уцели лявата греда. Греда, но напречната, нацели и Радослав Кирилов две минути след началото на втората част, когато нападателят опита да прехвърли излезлия извън наказателното поле Диао.
В 71-ата минута Аймен Суда вкара след подаване на Костов за 4:0, но попадението трябваше да бъде отменено, защото голмайсторът бе в засада.Две минути преди края юношата на орлетата Петър Христов вкара дебютния си гол в първа лига и оформи крайното 5:0.
Така от началото на този шампионат Пирин има само две победи, но и двете са срещу пловдивски отбори.21462439_785779158260409_1157973325905465643_n

21557480_785779314927060_8320198623856854505_n21430298_785778794927112_133393091787106060_n