Пирин загуби от Септември

Снимка на Щом си от ОФК ПИРИН си тук.

При гостуването си в мач от 15-тия кръг на Първа лига, отборът на Пирин- Благоевград загуби с 1:0 от Септември- София.

Единственото попадение по време на мача, бе реализирано в началото на първото полувреме. С точен мерник за  четвърта поредна победа за Септември, се разписа Боби Галчев в 9-тата минута.  След центриране от Антони Иванов, капитанът на домакините успя да овладее топката, преодоля стража на зелените и изпрати кълбото във вратата.

През 33-тата минута благоевградчани имаха възможността да изравнят, но точният удар на Станислав Костов към мрежата на домакините, бе спрян от бранителя Янко Георгиев. В началото на второто полувреме, Конър Хендерсън направи опит за 1:1 от фаул. Топката срещна вратарят на Септември и бе избита в корнер.

В двубоя на стадион „Васил Левски“ и двата отбора демонстрираха игра на ниво, като по-активен бе съставът на зелените, в опит за равенство.

След победата си, отборът на Септември се нарежда на 9-та позиция с актив от 19 точки, а орлетата на 12-то място с 13 точки.