Марек Юнион Ивкони с очаквана загуба в Добрич

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) постигна втора победа в Суперлигата на България, след като надигра у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:16, 17:25, 25:12, 25:18) в мач от 4-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала „Добротица“.

По този начин добричлии са на 8-о място във временното класиране с 2 победи, 2 загуби и 6 точки, с колкото са още три отбора – 5-ия Марек, 6-ия Хебър и 7-ия Черно море, но с по-добри показатели. В 5-ия кръг Добруджа ще гостува на Арда (Кърджали), а дупничани са домакини на Хебър.

Момчетата на треньора Петър Пенев доминираха в срещата и бяха безапелационни почти през цялото време. Единствено във втория гейм се усети колебание и това даде възможност на дупничани да изравнят. Впоследствие, обаче, „зелените“ от Добрич отново набраха инерция и оформяха стабилна преднина от самото начало на геймовете. Добруджанци вървяха уверено и със самочувствие и това им донесе крайния успех.00687961