Златински и компания загубиха дербито на върха в Румъния

ЧФР Клуж победи с 2:1 Университатя Крайова в най-интересния мач от 9-ия кръг в румънското първенство. За гостите титуляри бяха бившият футболист на Пирин Благоевград Христо Златински и Радослав Димитров, а третият българин в тима – Апостол Попов, влезе като резерва и получи жълт картон.

Университатя остана с човек по-малко в 37-ата минута, когато червен картон получи Тиаго Ферейра. Емануел Кулио отки резултата от дузпа в 40-ата минута, а в 64-ата Ибрахима Балде вкара втори гол за домакините от Клуж, които увеличиха аванса си на върха в класирането на 4 точки. За Университатя се разписа Габриел Вагенин от дузпа в 81-ата минута.

ЧФР Клуж има 22 точки, а на второ място е Астра Гюргево на Пламен Илиев с 18. Същия актив имат Университатя и ФКСБ.21371046_909534399198992_7247892388927409369_n