Занев и Амкар със загуба от ЦСКА

Българският национал Петър Занев записа 90 минути за Амкар при загубата с 0:1 у дома срещу ЦСКА (Москва) в първия двубой от 9-ия кръг на руската Премиер Лига. Капитанът на отбора от Перм Занев получи жълт картон.Юношата на Пирин Благоевград и отборът му обаче изпитват сериозни трудности през новия шампионат. За ЦСКА737_9_big

пък през целия мач на скамейката на резервите остана друг роден национал – Георги Миланов.

Единственото попадение в срещата днес реализира Тимур Жамалетдинов в 52-ата минута. Той бе изведен сам срещу противниковия вратар между бранителите на Амкар и с хубав удар изпрати топката в мрежата.

В последните секунди Брайън Идову от Амкар получи втори жълт, съответно червен картон.

Столичани събраха 16 точки и заемат трета позиция във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга. Амкар остава на последното 16-о място с 5 точки. Лидер е Зенит с 20 точки, следван от Локомотив (Москва) с 19.