Григор Димитров започна с победа в Синсинати

Първата ни ракета Григор Димитров надигра със 7:6 (5), 6:4 испанския ветеран Фелисиано Лопес в мач от втория кръг на турнира от серията „Мастърс“ в Синсинати, където миналата година 26-годишният хасковлия достигна полуфиналите. Поставеният под №7 в схемата българин загуби от левичаря на турнира на трева в „Куинс“ по-рано тази година, но днес не даде сет на 35-годишния левичар. Миналия сезон Димитров отново надви Лопес в Синсинати, но след тайбрек в третия сет, като двамата се срещнаха отново във втория кръг. Григор вече има три победи от пет мача срещу левичаря от Толедо.

Димитров направи един пробив в мача днес и отрази трите брейкпойнта, които се откриха пред испанеца. Българинът записа 11 аса (с 3 повече от Лопес) и 2 двойни грешки в продължилия 91 минути мач.

В третия кръг Димитров очаква победителя от двубоя между неудобния за хасковлията аржентинец Хуан Мартин Дел Потро и американския квалификант Мичъл Крюгър. В първия кръг Дел Потро елиминира поставения под номер 10 чех Томаш Бердих с 3:6, 7:6 (1), 6:0. Заемащият място №244 в ранглистата Крюгър пък даде само три гейма на французина Беноа Пер – 6:2, 6:1.Grigor-Dimitrov