Волейболистите на Пирин Разлог остават лидери в Суперлигата

пирин разлог

В домакински мач  от 10-тия кръг на мъжкото първенство по волейбол Пирин Разлог победи отборът на Добруджа 07. След драматична пет геймова игра домакините записаха 9-та победа като надиграха гостите с 3:2 (25:15, 23:25, 25:17, 23:25, 15:10) и запазиха лидерското място с актив от 24 точки.

С убедително начало на срещата отборът на Пирин се наложи с 25:15 в първия гейм. Резултатът предизвика спокойствие в момчетата на Северин Димитров, което даде възможност на гостите да бъдат по активни във втория гейм и да изравнят след 23:25.  За 2:1 в ползва на Пирин успя да затвори с 25:17 Георги Елчинов. Отборът на Добруджа не се остави през четвъртия гейм и успяха да натрупат аванс още в началото. Домакините бяха на крачка да сложат край на двубоя, но грешно изпълнен сервиз доведе до тайбрек с резултат 23:25 за Добруджа 07.

DSC_9593

В решаващия пети гейм волейболистите на Пирин демонстрираха на какво са способни и спечелиха категорично гейма с 15:10 и 3:2.

Топ реализатори за домакините бяха Илиян Преспов с 24 точки (6 аса, 1 блокада) и Радослав Попов, който се отчете с 15 точки (1 блокада и 2 аса) за победата над Добруджа.

DSC_9629

MVP на срещата стана Радослав Попов от Пирин. Отличеният, коментира че очакванията са били за труден двубой с резултат 3:1. Попов заяви, че повеждането в първия гейм  и спокойствието е изиграло лоша шега в продължението на срещата. Отпускането на домакините е довело до победни точки за гостите и решаването на мача след тайбрек.