Пирин се прибра с 3 точки от мача срещу Черно море

пирин гост

С гол в 94-та минута Пирин- Благоевград победи Черно море- Варна с 1:0 в мач от 17-тия кръг на Първа лига. При гостуването си орлетата сразиха моряците секунди преди последния съдийски сигнал и добавиха 3 точки към актива си.

Първата част на мача премина без чисти голови положения и за двата отбора. Домакините опитваха да атакуват, но нападенията им приключваха със защитата на Пирин пред наказателното после.

През второто полувреме моряците поеха инициатива в свои ръце. Антон Огнянов опита да изпрати топката към врата на зелените, но Макенджиев изби в корнер. Последва още един безуспешен удар за Черно море, изпълнен от Георги Илиев. Минути по-късно Тодор Траянов имаше възможността да отговори. Орлето получи топката след пас на Радослав Кирилов, стреля към стража Иван Дюлгеров, но топката мина покрай вратата.

До края на редовното време домакините се опитаха да пробият Пирин, но без успех.

След нарушение в добавените 4 минути преди края на мача, единственото попадение в двубоя и победен гол за Пирин, отбеляза Конър Хендерсън. Англичанинът изстреля топката от пряк свободен удар към вратата на домакините. Кълбото удари горната греда и попадна зад гол линията.

С победа зелените сложиха край на черната серия  и се изкачиха на 11 позиция с актив от 16 точки. Моряците не успяха да изплуват до първата шестица и остават на 7-мо място с 24 точки.